16 Temmuz’da hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji’den sağanak ve rüzgar uyarısı

Posted by

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Türkiye’nin kuzey ve iç kesitlerinin kesimli, yer yer çok bulutlu; Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun’un doğu bölümleri ile Tokat ve Ordu etraflarının sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların gece saatlerinde Samsun’un doğu kesitleri, Ordu ve Giresun etraflarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Meteoroloji’den yapılan değerlendirmede rüzgarın Marmara’nın güneybatısı, Ege kıyıları ve Orta Akdeniz’de kuzeyli; Doğu Anadolu’nun batısında güneyli istikametlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiği belirtilirken yaşanabilecek olumsuz koşullara karşı dikkatli ve önlemli olunması ihtarında bulunuldu.

MARMARA
Az bulutlu ve açık, vakitle doğusunun kesimli bulutlu geçeceği iddia ediliyor. Rüzgârın, bölgenin güneybatı bölümlerinde kuzey ve kuzeydoğu taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE
Az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor. Rüzgârın bölgenin kıyı kesitlerinde kuzeyli istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz’in yer yer modüllü bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Rüzgârın Orta Akdeniz’de kuzeyli istikametlerden kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğu kesitlerinin yer yer kesimli bulutlu geçeceği kestirim ediliyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı, yer yer çok bulutlu; Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun’un doğu kesitleri ile Tokat ve Ordu etraflarının sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların gece saatlerinde Samsun’un doğu kesitleri, Ordu ve Giresun etraflarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık, vakitle kuzey kısımlarının yer yer kesimli bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgârın, bölgenin batısında kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.