Akay: Hıncal Uluç’un sıhhat durumu çok ağır

Posted by

Gazeteci Hıncal Uluç’un ağır bakım servisindeki tedavisi devam ediyor. Geçen hafta hastaneye kaldırılan ve üç gün evvel entübe edilen Uluç’un hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Şarkıcı Onur Akay, daha evvel 10’a yakın ameliyat geçiren Hıncal Uluç’un sıhhat durumuna ait şu bilgileri paylaştı: “Hıncal Uluç, 8 Temmuz Cuma sabahı ağır bakıma alındı. Uluç, daha evvel bir böbreğini kaybetmişti. Artık ise öbür böbreği iflas etti ve kan zehirlenmesi nedeni ile ağır bakıma alınarak entübe edildi. Yaklaşık üç ay evvel kalçası kırılmış ve by-pass ameliyatı da geçirmişti. Artık akciğerlerinde de büyük bir sorun olduğunu öğrendiğim usta gazetecimizin durumu çok çok ağır.”

ÇÖLGEÇEN: DURUMU HAYLİ KRİTİK

Hıncal Uluç’un yakın dostu Sami Çölgeçen ise dün T24’e yaptığı açıklamada, “Doktorla konuştuk, Hıncal Bey’in durumu epey kritik. Kendisinin aslında 1 böbreğinde badireler vardı ve böbreğini kaybetmişti. Artık öbür böbreğinde de çok önemli kasvetler ortaya çıktı. Bununla bir arada öteki sıhhat meseleleri da bulunmakta. Kendisi şu an ağır bakımda yatıyor, durumunun ağır olduğunu öğrendik. 1960’dan beri çok yakındık, çok üzgünüm…” demişti.

Akciğerinde de sorun yaşayan Hıncal Uluç’a, kan zehirlenmesi nedeniyle de ağır bakım tedavisi uygulandığı aktarılmıştı. Uluç, 10 Temmuz’da entübe edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.