Akıllı telefonlarda şarj süresi 10 dakikaya düşüyor!

Posted by

Akıllı telefon dünyasındaki rekabet çoğu zaman kullanıcıların yararına sonuçlar doğuruyor. Ortaya çıkan yeni bir bilgi ise, bu defa yeni gelişmenin akıllı telefon kullanıcılarını uzun saatler prizlerin başında bekleme derdinden kurtarmaya yarayacağını gösteriyor.

Şu an bilinen en hızlı şarj adaptörü Oppo’nun alt markalarından biri olan iQOO tarafından geliştirilen bir model. Çinli şirketi rekor sahibi yapan ve 200W hızında şarj edebilme kapasitesine sahip bu cihaz, 4.500mAh kapasiteli bir telefonu 0’dan 100 seviyesine 15 dakikadan daha kısa bir sürede doldurabiliyor.

Akıllı telefonlarda şarj süresi 10 dakikaya düşüyor!

Bununla birlikte güvenilir bir kaynaktan servis edilen yeni bir bilgiye göre, kimliği henüz açıklanmayan bir üretici 240W hızlı şarj adaptörün patentini aldı. Bunun manası bu adaptörü üreten firmanın ortaya çıkmasıyla birlikte, Çinli şirket IQOO’da liderliğini kaybedecek ve rekor yeni sahibine geçecek.

Ancak rekorun kime geçeceğinden daha önemlisi, şarj süreleri eskiye nazaran en az %20 oranında kısalacak. Buna göre eğer elinizde 4.500mAh’lık bataryaya sahip bir akıllı telefon ve sözü edilen yeni 240W’lık şarj adaptörü varsa, priz başında geçireceğiniz maksimum süre 10 dakika olacaktır.

Son olarak şu an rekoru elinde bulunduran firma olan IQOO’nun Oppo’nun alt markası olması ve Çinli teknoloji devinin geçtiğimiz aylarda 240W SuperVooc konseptini paylaşmış olması bilgilerinin bir arada değerlendirilmesi sonucunda, söz konusu adaptörü üreten ismin Oppo olduğu tahmininde bulunabiliriz. Bu tahminimizin doğru olup olmadığını ise zaman gösterecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.