AKP’nin kalesinde kuyruklar uzadıkça uzadı

Posted by

Geçmiş seçimlerde aldığı oy oranı nedeni ile AKP’nin kalesi diye nitelenen Kayseri’de yüzlerce vatandaş sabahın erken saatlerinden itibaren kent ekmek büfesinde satılan ucuz ekmekten alabilmek için saatlerce bekledi.

Yaşanan derin ekonomik krizin akabinde alım gücü düşen vatandaş ay sonunu getirebilmek için kara kara düşünüyor. Artık kuruş hesabı yapmaya başlayan vatandaş, ucuz eser arayışına girdi.

Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Erkilet Mahallesi ve Melikgazi ilçesine bağlı İldem Mahallesinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin kent ekmek büfelerinden ucuz ekmek almayan isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren ucuz kuyruklar oluşturdu.

Kent ekmek büfelerinde 2 liraya satılan ekmekten almak isteyen vatandaşların oluşturduğu kuyruklar dakikalar geçtikçe uzadıkça uzadı…

“DÜNYA GÖRSÜN BUNU”

İldem Mahallesindeki kent ekmek büfesinin önünde uzayan kuyrukta 2 saatten beri beklediğini söyleyen bir vatandaş, “Çek bunu çek, dünya görsün bunu! 2 saattir ucuz ekmek için bekliyorum” kelamlarıyla duruma isyan etti.

“AREFE SABAHI HALKIN DURUMU BU”

İldem mahallesindeki vatandaşların oluşturduğu ucuz ekmek kuyruğunu ilişkin görüntüyü toplumsal medya hesabından paylaşan UYGUN Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Küme başkanvekili Kazım Yücel de, “Kayseri, İldem bölgesinde arefe sabahı halkın durumu bu… Halkı bir kilometre ekmek kuyruğuna mahkum eden bu zihniyetinde arefesini tebrik ediyorum” notunu düştü.

“YAZIK BU MİLLETE”

Erkilet Mahallesindeki ucuz ekmek kuyruğuna ilişkin fotoğrafları toplumsal medya hesabından paylaşan CHP Kayseri Vilayet Lideri Ümit Özer ise şu tabirlere yer verdi:

*Yazık bu millete. Sabahın erken saatlerinde arefe günü bayram coşkusu, sevinci, heyecanı yaşamak isteyen vatandaşa bu yokluğu, bu yoksulluğu, bu kuyrukları, bu zulmü reva gören adaletsiz nizamın artık masrafı yok.

*Bize katılın. Birileri başkanına hoş görünmek için yeni amaçlarına hudut tanımadan, müzikçiler eşliğinde yelken açarken, memlekette yoksulluğun fotoğrafları, acı gerçekler dört bir yandan akın akın ortaya çıkıyor. ‘3Y ile uğraş edeceğiz’ diyerek halktan yıllardır oy alanlar, koltuk, rant için 3Y ticaretini fütursuzca ortaya koymaya devam ediyor.

*Yeter artık. Varsa cüretiniz, hodri meydan. Seçim, çabucak seçim. Yazık bu millete. Siz lüks içinde saraylarınızda, ballı maaşlarınızla yaşarken bu millet bu zulmü hak etmiyor.

*Umutsuzluk yok. Bu palavra ve talan sistemin hesabı sorulacak, halkımız hak ettiğini alacak. Geliyor gelmekte olan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.