Akşener: Seçmen velinimettir, seçmenine söven siyasetçi var

Posted by

DUVAR- DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Kocaeli’de esnaf ziyareti yaptı. Darıca ilçesinde konuşan Akşener, “Sizin sıkıntılarınızın konuşulduğu, sizin sıkıntılarınız üzerinden bütün siyasi partilerin deva ürettiği ve o devalar üzerinden rekabet ettiği, o rekabete nazaran de sizin seçimlerde karar verebileceğiniz, bir ortam oluşturmak için geziyorum” diyerek seçmene seslendi.

‘MÜŞTERİSİNE SÖVEN ESNAF YOK LAKİN SEÇMENİNE SÖVEN SİYASETÇİ VAR’

Akşener, “Şimdi problem şu; o esnafların içerisinde nelere rastlarsınız. Zira o esnaf dükkanlarında müşteri velinimettir. Müşterisine söven esnaf var mı? Halbuki seçmenine söven siyasetçi var bu ülkede. Seçmenine terörist diyen siyasetçi var bu ülkede, seçmenine nankör diyen siyasetçi var bu ülkede, seçmenine şükürsüz diyen siyasetçi var bu ülkede. Sana ne kardeşim, sen temel olan sen çiftçinin sıkıntısına hangi devayı ürettin. Bu sene nisan ayında gübre atacaktı çiftçimiz, dedik ki ‘Kardeşim çiftçimin gübresini fiyatsız ver, nisan ayında atsın’ Bak Ukrayna ile Rusya ortasında savaş var. Ayçiçek yağını getiremediniz kahroldunuz kalpten gidiyordunuz. Zira Türkiye’de besin olarak kendine yetebilme işini bitirdiniz. Hasebiyle oradan buradan tahminen buğday da alamayacaksınız. Çiftçinin gübresini fiyatsız atsın dedik, hayır dediler. Ne oldu biliyor musunuz? Telekom’un 24 milyarın hak hukukunu her birinin cebine koydular, çiftçi gübre atamadı. Haram olsun zıkkım olsun size be. Mesela 10-11-5 maaş alan var, danışmanlar var sarayda. Senin oğlun, kızın 4 yıllık üniversiteyi bitirip ne iş olsa yaparım halinde iş arıyor lakin iş bulamıyor. Zira istihdama yönelik hiçbir adım atmadılar” dedi.

‘ŞEÇMEN VELİNİMETTİR’

Akşener, oyların çok değerli olduğunu tabir ederek, “Şimdi ne yapacağız? Artık el ele verip bir şey yapacağız. El ele vereceğiz ve buraya benim geldiğim üzere ağalar gelecek karşınızda hazır ola geçecek. Oylarınız çok değerli olacak. Bana da oylarınız değerli olsun, ağalara da değerli olsun ve öğreteceğiz daima bir arada seçmen velinimettir ağalar. Ceketimi assam, şapkamı assam seçim vakti bitmiştir. El ele vereceğiz ve birlikte bu harami tertibi helal oylarımızla, sandıkta demokrasiyle attaya göndereceğiz. Biz kararlı bir formda bu harami sistemi el ele verip birlikte yıkıyoruz. Ondan sonra da 92 puanla atanamamış gencimizin yerine 58 puanla atanmış dayısı olan şahısların o 92 puanlık hakkın hukukun yenildiği Türkiye’nin yine inşasını birlikte yapıyoruz. O 58 puanla atanmasına neden olan gencin ayılarından da dayılarından da hesap soruyoruz” tabirlerini kullandı (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.