Antalya’da yüzde 40 engelli adamı öldüresiye dövüp gözünden ettiler

Posted by

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi Tonguç Caddesi üzerinde yüzde 40 bedensel manisi ile ruhsal rahatsızlıkları bulunan Ramazan Turan Ordu (33), alkol alıp 10 yıl evvel vefat eden babasının mezarını ziyaret etmek istedi.

İddiaya nazaran mahallede bağırdığı için evvel bir küme genç tarafından dövülen Ordu, akabinde da 2 kişi tarafından darbedildi.

Başından ve gözünden önemli formda yaralanan şahıs, olay yerine gelen sıhhat takımlarınca hastaneye kaldırılarak tedavi altına aldı.

Sağ gözü dışarıya çıkan genç adam ameliyata alındı fakat gözü kurtarılamadı.

Hastanede tedavisi süren Ordu, “Beni bu hale getirenlerden şikayetçiyim. Beni kör ettiler. Aslında engelliydim, yüzde 100 engelli oldum.” dedi.

“Yaşlı başlı adamlar kardeşimi darbetmiş”

Hastanede kardeşini görünce gözyaşlarına hakim olamayan abla Hasret Gündüz ise, şunları söyledi:

“O gün alkol alıp babamın öldüğü meskenin önüne gitmiş. Orada sevdiğimiz bir ağabeye telefon edip, ‘Beni babamın mezarına götür’ demiş. Saat geç olduğu için meskenine gitmesini istemişler. Mahalledeki 3-5 genç erkek kardeşime saldırıp darbetmiş. Muhtarlığa gerçek götürüp bırakmışlar. Orada söylenip toparlanmaya çalışırken, karşı binadan bir adam çıkıp gelmiş ve bağırdığı için itelemiş, görgü şahitlerinin tabirine nazaran bıçak da sallamış. Kardeşim adamın peşinden gitmiş. İteleyen adam ve bir komşusu çok feci biçimde dövmüşler. Yaşlı başlı adamlar kardeşimi darbetmiş, kan revan içerisinde bırakmış. 1 saat orada yerde yatmış.”

“Gözü artık göremeyecek”

Kardeşinin gözünü kaybettiğini belirten Gündüz, “Kafası ve gözü yarık içerisinde. Gözü dışarı çıkmış ve kör oldu. Yüzde 40 özrü vardı. Aslında ruhsal problemi da vardı, gözünü kaybetmesi onu daha makûs yaptı. Gözü artık görmeyecek. Yalnızca orası boş kalmasın diye toplamaya çalışıyorlar. Gözünün yanında bir kesik var, tabip bunun darpla olmayacağını söyledi. Delici, kesici bir aletle yapıldığı düşünülüyor. Başında da kesikler var.” diye konuştu.

“Bir defa gitmedim kardeşim gözünden oldu”

İHA’ya nazaran acılı abla, 10 yıldır kardeşini olaylardan müdafaaya çalıştığını belirterek, “Babam öldüğünden beri psikolojisi olağan değil esasen. Onu her gün ben toparlıyordum. Alkol alınca kendini kaybediyor. Görünürde bir ıstırabı olduğu çok muhakkak. Üstüne de alkol alınca daha makûs oluyor. 10 yıldır her seferinde gece gündüz onu almaya çıkıyordum, bir defa gitmedim kardeşim gözünden oldu. Çok pişmanım. Keşke gitseydim, ben arbede etseydim, tutup ben alıp gelseydim. Esasen özürlüydü, artık ‘yüzde 100 özürlü oldum’ diyor. Gözü çıktı çocuğun, ötesi yok artık bunun. Bir organını kaybetti. Bu saatten sonra nasıl bir psikolojide olacak. Bu hale getirilir mi? İnsan düşmanına yapmaz bunu. Gözünü çıkartmışlar çocuğun. Zati ayakta duracak hali yok. Sarhoşla hengame mı edilir? Bu kadar vura vura gözünü çıkartacak hale nasıl getirirsin. Bunun telafisi yok.” tabirlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.