Antalyaspor’dan 3 imza birden

Posted by

FT Antalyaspor, mukavelesi biten Belçikalı kaleci Rudd Boffin ile 1+1 yıllık, 1 yıllık daha kontratı bulunan Güray Vural ve Brezilyalı Fernando Lucas Martins ile mukavelelerini birer yıl uzattı. Döşemealtı Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlenen imza merasimine FT Antalyaspor Asbaşkanı Fesih Tamince, ve İdare Heyeti Üyesi Sami Güral katıldı.

Sami Güral: “Sürpriz olabilir”

Merasimde konuşan Antalyaspor İdare Heyeti Üyesi Sami Güral, muvaffakiyet geçen geçen dönemin akabinde yeni dönem çalışmalarına devam ettiklerini bildirdi.
Mevcut kadroyu koruyup kadroya yeni destekler yaptıklarını lisana getiren Güral, “Güray ve Fernando’nun bir yıllık kalan mukavelesini 2 yıl olarak revize ettik. Boffin’de 1+1 olarak 2 yıl mukavele imzaladık. Bunun dışında Ömer Toprak, Alperen Uysal ve Soner Aydoğdu transferlerini yaptık. Antalyaspor’umuza iyi olsun” dedi.

Güral, Wright ile transfer görüşmelerin devam ettiğini belirterek, yeni transfer sürprizleri yapabileceklerini tabir etti.

Antalyaspor Asbaşkanı Fesih Tamince ise Antalyaspor’un gelecek dönem çok tezli olacağının altını çizerek, yeni transferlerin iyi olmasını diledi.

Güray Vural: “Daha yeterli performans göstereceğim”

Kontratını uzatan Güray Vural, bir yıllık olan mukavelesini bir yıl daha uzattığını tabir ederek, “Antalyaspor’u kenti, camiayı ailecek çok seviyoruz. Geçen yıl göstermiş olduğum performansın bu yılda daha uygununu gösteririm. Onun için buradayım. Her iki taraf içinde iyi olsun” diye konuştu.

“A Ulusal Kadro hedefi”

Daha evvel A Ulusal Ekibe katıldığını hatırlatan Vural, “Yine Ulusal Ekip için çabamı vermeye devam edeceğim. Takdir hocamızın. Şu an gençleşme operasyonu var. Ben her vakit orası için uğraş vermeye devam edeceğim” dedi.

Kaleci Boffin ise Antalyaspor ile yeni mukavele imzaladığı için çok keyifli olduğuna değinerek, hoş bir dönem geçireceklerini tabir etti.Transfer devrinde Antalyaspor ile hiç bağını koparmadığını söz eden Boffin, daima irtibat halinde olduğunu, yaptığı tatilin akabinde Antalyaspor’la mukavele imzaladığını kaydetti.

Fernando: “Rehberim oldu”

Türkçe, ‘Merhaba’ diyerek kelamlarına başlayan Fernando, “Kontratımı yenilediğim ve tekrardan Antalyaspor’da olduğum için memnunum. Geçen sene hoş bir dönem geçirdik ancak bu sene daha yeterli bir dönem geçireceğimize hiçbirimizin kuşkusu yok. Kontratımı yenilerken de buna olan inancım benim rehberim oldu. Burada olduğum için çok mutluyum” dedi.

“Misafirperverlik tesirli oldu”

Transfer sürecinin gecikmesinin sorulduğu Fernando, “Burada çok süratli bir adaptasyon süreci yaşadım. Buraya geldiğim andan itibaren herkes beni konutumda üzere hissettirdi. Buradaki bu misafirperverlik benim kararlarımda tesirli oldu. Bu sene daha düzgün dönem geçireceğimize olan inancım benim öteki teklifleri itip burayı seçmemde tesirli oldu” açıklamasında bulundu.

Diğer transferler

Güney takımı dış transferde takımına İstanbulspor’dan kaleci Alperen Uysal, Göztepe ’den orta saha Soner Aydoğdu ve Werder Bremen’den defans oyuncusu Ömer Toprak’ı katarken, iç transferde ise grup kaptanı Hakan Özmert ile mukavele yenilemişti.
Konuşmaların akabinde futbolcular mukavelelerini imzaladı ve Antalyaspor bayrağı ile gazetecilere poz verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.