Apple satacak, parası Samsung’a gidecek

Posted by

Teknoloji devi Apple, 2017 yılından beri iPhone’ların OLED ekranı için Samsung ile birlikte çalışıyordu. Daha sonra piyasadaki en büyük rakibini beslemek istemediği için LG ve BOE ile olan işbirliğini genişletti. Ancak karşısında panel üretiminde bölümün önderi bulunduğu için bu yarışı daha fazla sürdüremediği varsayım ediliyor.

Çünkü, iPad, MacBook ve iPhone 14’ün OLED ekranlarını artık Samsung üretecek.

SAMSUNG, IPAD VE MACBOOK İÇİN OLED EKRAN ÜRETECEK

ShiftDelete’in haberine nazaran; Samsung, iç pazarda satılacak tablet ve dizüstü bilgisayarlar için Güney Kore’de OLED panel üretecek yeni bir üretim çizgisi kurmayı planlıyor. Ortaya çıkan bilgilere nazaran bu tesisin en büyük tedarikçilerinden biri de Apple olacak.

Apple’ın bu tesiste Samsung tarafından üretilecek OLED panelleri önümüzdeki yıl tanıtacağı iPad ve MacBook modellerinde kullanacağı söyleniyor. Bilhassa de 2024 yılında tanıtılacak iPad Pro’da yer alacak ekran için bu muahedenin kritik olduğu belirtiliyor.

Dizüstü bilgisayar tarafında ise planlar biraz daha uzun vadeli. Çünkü Apple, 2025 ve sonrasında piyasaya süreceği MacBook Pro modellerinde burada üretilen OLED panellere yer verecek. O vakte kadar ise günümüzdeki muahedeler devam edecek.

3 YIL İÇİNDE BÜSBÜTÜN OLED EKRANA GEÇİŞ

Apple’ın önümüzdeki 3 yıl içerisinde tüm aygıtlarında OLED ekrana kesin geçiş yapacağı söyleniyor. Buna LED ekranla gelen iPad modelleri de dahil. Aygıta nazaran bu panellerin boyutları, çözünürlükleri ve ekran yenileme suratları da değişecek. Lakin yeni standart artık bu olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.