ASELSAN’ın yerli eserleri Azerbaycan’da sergileniyor

Posted by

Azerbaycan’ın başşehri Bakü’nün konut sahipliği yaptığı, Güney Kafkasya ve Orta Asya bölgesinin en kıymetli savunma fuarı ADEX 2022’de 41 Türk şirketi de yer aldı

Türk şirketleri, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) uyumunda, Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatçıları Birliği (SSI) dayanağıyla fuara en büyük iştiraki sağladı.

Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan ASELSAN da fuarda eserlerini sergiledi.

ASELSAN İdare Heyeti Lideri ve Genel Müdürü Görgün, Azerbaycan’la yaptıkları iş birliklerini kıymetlendirdi.

Görgün, Azerbaycan’da 24 yıldır faaliyet gösterdiklerini, yerli ve ulusal haberleşme eserlerinin Azerbaycan’da da yaygın kullanılmasına yönelik çalıştıklarını belirtti.

SAVUNMA SANAYİİNDEKİ ASELSAN TAHLİLLERİ AZERBAYCAN İLE DE PAYLAŞILIYOR

Azerbaycan’da ASELSAN eseri telsiz ve haberleşme sistemlerinin ağır halde kullanıldığını bildiren Görgün, “Haberleşmenin dışında elektro optikten radara varana kadar, savunma sanayiinde elde ettiğimiz tecrübeyi ve sivil alanlara yönelik çözümlerimizin çabucak hemen tamamını burada da geliştirmeye uğraş gösteriyoruz” dedi.

Görgün, 2. Karabağ Savaşı sonrasında ASELSAN’ın ulaşım, tren sinyalizasyonu ve akıllı şehircilik alanındaki tahlillerinin Azerbaycan’da kabul gördüğünü belirterek, “Yakın vakitte (anlaşmalarını) imzalayacağımız projelerle ASELSAN’ın buradaki varlığını, ünitelerini ve teknik potansiyelini artırmaya devam edeceğiz. Burada yalnızca teknik ekipmanların sağlanmasına yönelik değil, burada birlikte geliştirerek ve üreterek uzun soluklu iş birliğine devam etmeye sıcak bakıyoruz” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.