Avrupa maçından saatler önce kadro dışı bırakıldığını öğrendi!

Posted by

Schalke 04 takımının Europe Masters’taki ilk maçından dört saat önce, Schalke’nin espor müdüründen gelen açıklama ile Ismaïl Boualem’in daha önceki davranışı nedeniyle kadro dışı bırakıldığı açıklandı.

MAÇA SAATLER KALA KADRO DIŞI BIRAKILDI

Profesyonel espor oyuncusu Ismaïl Boualem, Schalke 04 ile ilk Europe Masters maçına çıkmaya hazırlanıyordu. Maçın başlamasına 4 saat kala takımın espor müdüründen aldığı telefon ile kadro dışı bırakıldığını öğrendi.

Ismaïl Boualem, Twitter’dan yaptığı duyuru ile Europe Masters’a katılamadığını, katılamama sebebinin ise daha önce bir maç sırasında oyuncuya karşı ağır hakaretler etmesinden dolayı kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Yaptığından pişman olduğunu belirten Ismaïl Boualem, bu olayın bir daha gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Ismaïl Boualem

PARA CEZASI ÖNERDİ

Ismaïl Boualem’in maçtan saatler önce kadro dışı bırakıldığını öğrenmesinin ardından Schalke 04’ün espor müdürüne ilk uyarısı olduğunu göz önünde bulundurarak kadro dışı bırakılmak yerine para cezası önerdiğini açıkladı.

SCHALKE 04’TEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Schalke 04 Esports’un Twitter’dan olayla ilgili yaptığı duyuruda, “League of Legends dünyasında söylenen bir hakaret, Schalke 04 olarak faaliyet gösterdiğimiz dünyada olduğundan farklı bir ağırlığa sahip olabilir. LoL’deki görgü kurallarının biraz farklı olabileceğini biliyoruz – ancak herkesi dâhili olarak aynı standartlara göre sorumlu tutuyoruz” sözlerine yer verdi.

“FC Schalke 04 sayısız yıldır ırkçılığa, antisemitizme ve ayrımcılığa karşı çalışıyor – uzun bir yol kat ettik, hatalar yaptık, öğrendik ve öğrenmeye devam ettik. Bazen insanlar, çevrimiçi söylediğimiz şeylerin insanlar üzerinde çok gerçek bir etkisi olduğunu unutuyor gibi görünüyor. Bu gerçek hayat ve söylediğimiz şeyler önemli.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.