Bu Üç Kolay Sistemle Yatağınızı Kolay kolay Temizleyebilirsiniz

Posted by

Bir yatağı temizlemek kulağa çok iş üzere geliyor. Bu nedenle, yatağı uygun formda temizlemek için buna vakit ayırmanız gerekecektir. Ancak unutmayın ki her gece ortalama yedi sekiz saat yatağınızda uyuduğunuz için ve bilhassa her gece yatağınızda terlediğinizi ve üzerinde meyyit deri bıraktığınızı düşündüğünüzde buna paha. Bu kolay adımlarla yatağınız tekrar lekesiz olacak. Sadece üç kolay adımda yatağınızı temizleyebilirsiniz!

Her gece kirli bir yatakta uyumadığınızı bilerek daha düzgün bir uyku çekeceksiniz.1. TOZ AKARLARINI VE TOZU TEMİZLEYİN

Tozla çaba etmenin en kolay yolu, elektrikli süpürgenize bir döşeme aparatı yerleştirmektir. Mümkün olduğunca fazla tozu emmek için bunu yatağın üstünden ve yanlarından geçirin. Şiltenin üst katmanının yüzeyinin altındaki tozu temizlemek için ataşmana sıkıca bastırın. Akabinde dikişlere ve kenarlara girmek için dar bir ataşman kullanın. Bir giysi buharlayıcınız varsa, toz akarlarını öldürmeye ve temizlemeye yardımcı olmak için süpürmeye başlamadan evvel şiltenin üzerinden buharlı pişiriciyle geçin.

2. ESKİ LEKELERİ ÇIKARIN

Evcil hayvanlar sizinle yatarsa ​​veya yatakta yemek yemeyi seviyorsanız, yatağınızda birtakım lekeler olabilir. Bunları çıkarmanın en kolay yolu kolay bir temizleme hilesidir. Yataktaki bu lekeleri çıkarmak için yalnızca biraz kabartma tozu, bulaşık deterjanı ve hidrojen peroksite gereksiniminiz var. Peroksitin yarısını bir şişeye koyun ve iki yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin. Son olarak, biraz bulaşık deterjanı ekleyin. Şişeyi sallayın ve karışımı yatağınızı temizlemek için kullanın.3. KOKULARI GİDERİN

Bir döşeme temizleme sıvısı ile beğenilen olmayan kokuların yok olmasını sağlayabilirsiniz. Sıvıyı su ile ambalajın üzerinde belirtilen oranlarda karıştırınız. Temizleyiciyi bir bez yahut fırça ile şiltenin üzerine sürün ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Akabinde pak su ile durulayın. Yatağı karışımla doyurmamaya dikkat edin. Şilteyi tekrar kullanmadan evvel tedavi edilen alanın güzelce kurumasını bekleyin. Her vakit şişe üzerindeki talimatları denetim edin. Sodyum bikarbonat ayrıyeten kokuları giderme özelliği ile de bilinir. Problemli bölgeye serpin ve elektrikli süpürgeyle çıkarmadan evvel yaklaşık 10 dakika bekletin. Bu tahlil daha etraf dostudur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.