Çin soykırım ve zulümde düzey atladı! Kapıları kilitlenen Uygurlar açlıktan öldü

Posted by

Doğu Türkistan’a Müslüman Uygurlara karşı soykırım gerçekleştiren Çin’in zulüm formüllerine her gün yenilerini ekliyor. Kovid önlemleri ismi altında insanları konutlarında vefata kilitleyen Çin’in vahşeti görenleri dehşete düşürdü.

Sosyal medyada yayınlanan imajlarda kapıları dışarıdan kilitlenen Uygurların konutlarında açlıktan öldüğü, kiminin ise yaşadıklarına dayanamayarak intihar ettiği belirtildi. Birtakım görüntülerde ise açlıktan çocukların hastalanmaya başladığı, açlıktan ölen anneleriyle birebir odada kaldıkları görüldü.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde bir Uygurun hapsedildiği meskeninde meyyit bulunduğu gösterildi. Doğu Türkistan’lı aktivistlerin paylaştığı görüntülerde “Doğu Türkistan’lılar kapıları dışarıdan kapatılarak aylardır konutlarına hapsedilmiş durumda. Besin ve başka muhtaçlıkları tahlilsiz bırakılan Uygurların açlıktan, hastalıklardan öldüğü yahut dayanamayıp intihar ettiği haberleri gelmeye devam ediyor” denildi.

BİNLERCE KONUTUN KİLİTLENDİĞİ BELİRTİLİYOR

Bir öbür görüntüde ise şu tabirler kullanılıyor: “Çin, ‘Kovid karantinaları’ mazeretiyle Uygurları konutlarına kapatıyor ve aç bırakıyor. Bu görüntüdeki adam, ‘Parti için minnettar’ iken ‘videoyu yayınlamaktan öbür seçeneği olmadığını’ söylüyor. Yemek olmadığı için çocuklarının 3 gündür yemek yemediğini söylüyor.”

Bir öbür görüntüde Uygurlu bir bayan, muhtemelen günlerdir aç kalan çocuklarını gösteriyor ve “Bunlar insan, taş değiller, insanın önceliği olması gerekmiyor mu? Bakın millet, hiç sempatiniz yok mu? Ah takımlar, sizin çocuğunuz yok mu?” sözleri kullanılıyor.

Çin’in meskenine kapattığı ve açlıktan ölen Uygurların sayısına ait ise bir bilgi açıklanmadı. Fakat bu durumda binlerce meskenin olduğu belirtiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.