Çökertilen çeteyle ilgili kan konduran detaylar: Zorla düşük yaptırıp ceninleri diğerlerinin mezarlarına gömmüşler

Posted by

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Esenyurt ilçesi başta olmak üzere İstanbul genelinde ‘yağma’, ‘ruhsatsız silah bulundurma’, ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’, ‘uyuşturucu ticareti’, ve ‘zorla fuhuş yaptırma’ üzere birçok suça karışan bir cürüm ağına yönelim soruşturma başlatmış, savcılık talimatı ile harekete geçen İstanbul Organize Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul merkezli 5 vilayette eş vakitli operasyon düzenlenmişti.

 

Çeteye liderlik eden Mehmet E. ve Aykut Z.’nin de ortalarında bulunduğu 41 kuşkulu gözaltına alınmış, zanlıların ikametlerinde yapılan aramalarda 3 ruhsatsız tabanca, uyuşturucu haplar ile taş kokain ve 780 gram uyuşturucu unsur ele geçirilmişti.

ÇETE, İKİ KOLDAN OLUŞUYOR

İÇECEKLERİNE İLAÇ ATIP ŞUUR KAYBINA NEDEN OLDULAR, ATM’LERE GÖTÜRÜP HESAPLARINI BOŞALTTILAR

Kelam konusu çete üyelerinin, bölgelerinde kendilerini “polis” olarak tanıtıp vatandaşı gasp etmek gayeli kimlik sorgusu ve üst araması yaptıkları, çoklukla yabancı asıllı bayanları “iş bulma” vaadiyle kandırıp yurt dışından Türkiye’ye getirdikleri ve burada uyuşturucu bağımlısı yapıp daha sonra bu bayanları zorla fuhşa sürükledikleri belirlendi. öğrenildi.

ZORLA DÜŞÜRTÜLEN BEBEKLERİN CENİNLERİNİ ÖBÜR ŞAHISLARA İLİŞKİN DOLU MEZARLARA GÖMMÜŞLER

Ayrıyeten kan donduran bir öbür detayda ise fuhşa sürüklenen bayanlar ortasında hamile kalanlara ise azap ve baskıyla düşük yaptırdıkları, zorla düşürtülen bebekleri de Esenyurt’ta bulunan ve diğer şahıslara ilişkin dolu mezarlara gömdükleri belirlendi. Kelam konusu cürümlere örgütlü ve sistemsel olarak aralıksız devam eden silahlı çetenin, uyuşturucu ve fuhuş yapılanmalarının olduğu, uyuşturucu kısmının liderliğini Memet E., ‘Fuhuş‘ gurubuna ise Aykut Z. isimli bir şüphelinin öncülük ettiği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.