Deniz Akkaya ‘darp’ savunması: ‘Hakkım olan parayı eksik yatırdı’

Posted by

Deniz Akkaya, eski menajeri Merih Yılmaz’ı, 5 bireyle birlikte darp ederek, aracına el koyduğu argümanıyla 10 yıl 6 aya kadar mahpus cezası istemiyle yargılandığı davada tabir verdi. Akkaya, “Merih Yılmaz’ın hakkım olan parayı eksik yatırdığını öğrendim. Parası olmadığını, borcunu otomobiliyle ödeyeceğini söyledi. Aracı üzerime almak için gittiğimizde, bu süreç yaşandı”’ dedi.

DHA’nın aktardığı habere nazaran; İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Deniz Akkaya ve 4 sanık katıldı. Akkaya’nın avukatı, bilinmeyen duruşma talebinde bulundu. Mahkeme talebi reddetti.

Duruşmada savunma yapan Akkaya, Merih Yılmaz ile daldan bir arkadaşının tavsiyesiyle çalışmaya başladığını belirterek, “Sektörde iş muahedesi olmadığı için inanca dayalı çalışıyoruz. Firmalardan alınan fiyatı bana yatırıyordu. Ben de güveniyordum. Kimi bireylerden Merih Yılmaz’la ilgili, firmadan alınan parayı eksik yatırıyor denildiği duydum. Daha evvel anlaştığım firmalarla görüştüm ve Merih Yılmaz’ın hakkım olan parayı eksik yatırdığını öğrendim. Atina’ya mesken almak için gittim, kalan borcunu istediğimde, sanırım 70 bin TL’lik bir kısmını gönderdi. Avukatlık ofisinde görüşmeye çağırdım. Kalabalık bir ortamdı, çekim için kontrat şartlarını konuşuyorduk. Merih Yılmaz geldikten sonra benden kestiği paralar hakkında firmalarla tekrar görüştük. Parası olmadığını, borcunu otomobiliyle ödeyeceğini söyledi. Aracı üzerime almak için gittiğimizde, bu süreç yaşandı” diye konuştu.

TARTIŞMA OLMADI, YALNIZCA KONUŞTUK’

Akkaya’nın reklam ve tanıtım için anlaştığı firma çalışanı sanık Uğur Kemal Suksan, “Deniz Hanım beni çağırmıştı. 350-400 bin TL dolandırılmıştı. Merih ile yüzleştik, arbede olmadı. Merih bize 50 bin TL verdiğini söyledi. Halbuki 20 bin TL vermiş. Hem ünlüler üzerinden, hem bizim eserlerimiz üzerinden para alıyordu” dedi. Öteki sanıklar Erdi Taşçı, Murat Demir ve Oğuzhan Müezzinoğlu da hengame ya da tartışma yaşanmadığını, yalnızca konuştuklarını tabir etti. Mahkeme, tabiri alınmayan bir sanık hakkında yakalama kararı çıkartarak, duruşmayı erteledi.

10 YIL 5 AYA KADAR MAHPUS CEZASI İSTENİYOR

Deniz Akkaya ve 5 kuşkulu hakkında, eski menajeri Merih Yılmaz’ı, kendisine olan borcundan ötürü darp ederek, aracına el koyduğu argümanıyla dava açılmıştı. İddianamede, Akkaya ve öteki şüpheliler hakkında ‘Hukuki Alacağını Tahsil Etmek Emeliyle Yağma Yapmak’, ‘Cebir Tehdit yahut Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Mahrum Kılma’ kabahatlerinden 10 yıl 5 aya kadar mahpus cezası isteniyor. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.