Division'ın yapımcısı Ubisoft'tan ayrıldı

Division’ın yapımcısı Ubisoft’tan ayrıldı

Posted by

Division’ın yapımcısı David Polfeldt Ubisoft’tan ayrıldı. Polfedt, aslında geçtiğimiz yıl Star Wars, Avatar, The Division gibi oyunları geliştiren Ubisoft Massive’den “firma içinde başka bir role başlamak” amacıyla ayrılmıştı. Ancak Polfedt, Nathan Brown’s Hit Points newsletter’a verdiği röportajda firmadan tamamen ayrılmaya karar verdiğini açıklamış.

Division’ın yapımcısı David Polfedt stüdyodan ayrıldı

David Polfedt’in başında olduğu Ubisoft Massive stüdyosunun, Ubisoft içerisinde uzun süredir gündemde olan cinsel taciz ve ayrımcılık iddiaları ile herhangi bir bağlantısı yoktu.  Bu yüzden Polfedt’in ayrılışının, üstü örtülmek istenen bir taciz vakası ile ilgili olmadığı ifade ediliyor.
Division'ın yapımcısıDavid Polfedt daha önceki bir açıklamasında “düşlediği her şeyi gerçekleştirdiği için doygunluğa ulaştığını” ifade etmişti. Polfedt, Massive’i hep hayal ettiği kadar büyütmeyi ve geliştirmeyi başardığını ve firmadan ayrılacak olsa bile Ubisoft Massive’in üzerinde çalıştıkları projelerin üstesinden geleceklerinden emin olduğunu ifade etmiş.

Polfedt, bundan sonrasında “rüzgar nereye eserse” oraya gideceğini ancak yönetim tarzının 750 kişilik dev bir ekibe değil daha küçük ekiplere uygun olduğunu ifade etmiş.  Ubisoft Massive, Avatar: Frontiers of Pandora ve henüz adı açıklanmayan açık dünya bir Star Wars oyunu üzerinde çalışıyordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.