Edirne Eczacılar Odası Lideri Gürkan Kılıçcıgil: Ankara’da eczacı mitingi düzenleyeceğiz

Posted by

Edirne Eczacılar Odası Lideri Gürkan Kılıçcıgil, bugün yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği’nde kamuda çalışan eczacılara haksızlık yapıldığını söyledi.

“Biliyorsunuz eczacılık, eczanelere sıkıştırılamayacak kadar geniş bir alan. Eczacılık fakültesi mezunları, özel bölümde, kamuda, birçok alanda etkin olarak misyon yapmaktalar. Bu alanlardan biri de kamu eczacılarımızdır” diyen Kılıçcıgil, şöyle konuştu:

“KAMUDAKİ MESLEKTAŞLARIMIZI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ. DAİMA BİRLİKTE BİR HAREKETLİK SÜRECE BAŞLAYACAĞIZ”

  • 12 Ağustos’ta yayınlanan Sıhhat Bakanlığı Ek Ödeme Yönergesi’nde çok büyük bir haksızlığa uğradı, buradaki meslektaşlarımız. Burada, hak ettiklerinin alınması noktasında bizler de Türk Eczacıları Birliği olarak yanlarında olacağız. Bu alandaki eczacılarımızın bilhassa pandemi periyodunda çok büyük emekleri oldu. Dezenfektan bulamadıkları periyotta, hastanelerde kendilerine ufak laboratuvarlar kurup bunların üretimini sağladılar. Teşekkür edilmesi gereken ve bugün pandeminin biraz rahatladığı periyotta haklarının teslim edilmesi gereken bir meslek kümesi olarak maalesef göz nazaran göre haksızlığa uğradıklarına şahit oluyoruz. Bunu üzülerek görüyoruz. Bunun karşılığında da bizler, kamudaki meslektaşlarımızı yalnız bırakmayacağız. Daima birlikte bir hareketlik sürece başlayacağız.

“SÖYLEDİKLERİMİZ DİKKATE ALINMAZSA, ADIMLAR ATILMAZSA DA MAALESEF ECZANE KAPATMA HAREKETİNE GİDEN BİR SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ”

  • Vitrinlerimiz siyaha döndüreceğiz, önlüklerimize siyah kurdeleler takacağız, tahminen siyah önlük giyeceğiz. Vatandaşa, hareketlilik sürecinin onları da içerdiğini anlatacak, onlarla bu yolda diyaloğumuzu geliştirecek adımlar atacağız. Daha sonra Ankara’da eczacı mitingi düzenleyeceğiz. Türkiye’nin her yerinden eczacılarımızı Ankara’da bir mitinge davet edeceğiz. Daha evvel bunu yapmıştık, çok da ses getirmişti. O mitingin benzerini Ankara’da yapmayı planlıyoruz. Hâlâ bu söylediklerimiz dikkate alınmazsa, adımlar atılmazsa maalesef eczane kapatma aksiyonuna giden bir süreci başlatacağız. Biz bunu yapmak istemiyoruz lakin artık bu kadar yapmış olduğumuz çabaya yetkilerden karşılık alamazsak da mecburen eczane kapatarak sesimizi duyurmaya çalışacağız. İnşallah o raddeye kalmadan problemlerimiz yetkililer tarafından kıymetlendirilerek tahlile kavuşturulur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.