Elon Musk, hangi partiye oy vereceğini açıkladı

Posted by

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alması büyük ses getiren lakin daha sonra muahedenin askıya alındığını söyleyerek başları karıştıran Elon Musk’tan siyasi görüşüyle ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi.

Dünyanın en varlıklı insanı unvanını koruyan Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, bundan bu türlü ABD’de Demokrat Parti’ye değil Cumhuriyetçilere oy vereceğini açıkladı.

Musk, dün paylaştığı tweet’te “Geçmişte Demokratlara oy verdim zira (çoğunlukla) uygunluk partisiydi. Fakat artık bölünme ve nefret partisine dönüştüler. O yüzden artık onlara oy veremem ve oyumu Cumhuriyetçilere vereceğim. Artık bana karşı kirli kampanyalarını izleyin” sözlerini kullandı.

Musk, bir öbür tweet’inde de “Bana yönelik siyasi akınlar gelecek aylarda çok artacak” diye yazdı.

CUMHURİYETÇİLER ORTASINDA KAHRAMANA DÖNÜŞTÜ

Elon Musk, daha evvel Twitter’da paylaştığı bildirilerde Demokrat Partili ABD Lideri Joe Biden’ı eleştirerek “Birçok şeyi yapmıyor” demişti. Biden’ın Tesla’nın elektrikli araç kesimindeki kıymetini görmezden geldiğini söyleyen Musk, milyarderlere verginin artırılmasını savunan Demokrat Kongre üyelerine de sert tenkitler yöneltmişti.

Twitter’da “ifade özgürlüğüne yönelik manileri kaldırma” kelamı veren ve Twitter hesabı kapatılan eski Lider Donald Trump’ın tekrar platforma dönmesini destekleyen Elon Musk, son periyotta Cumhuriyetçiler ortasında neredeyse bir kahraman haline geldi.

BIDEN’I TAKİP EDEN HESAPLARIN YARISI UYDURMA

Bu ortada Twitter’da geçersiz hesapların belirlenmesi için başlatılan incelemede Biden’ın resmi başkanlık hesabını takip eden hesapların neredeyse yarısının düzmece olduğu belirlendi. Biden’ın ferdî hesabını takip eden düzmece ya da faal olmayan hesapların sayısı da 14 milyonu geçiyor.

Donald Trump’ın engellenen başkanlık hesabını takip eden düzmece kullanıcıların oranı ise 42,4 olarak açıklandı.

Musk, uydurma hesaplar konusunda Twitter idaresinin kendisine yanlış bilgi verdiğini belirterek askıya alınan Twitter mutabakatında pazarlığa gidebileceğinin sinyalini vermişti. Twitter payları son periyotta sert düşerken Musk’ın şirketi anlaşılandan daha ucuza almak istediği söyleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.