Fatma Girik’in mirasçılarına berbat haber

Posted by

Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, ablasının vasiyetnamesini hazırladığı günlerde akıl sıhhati ile ilgili kuşkular olduğunu ve vasiyetnameyi yeğeni ve mirasının büyük kısmını bıraktığı Fatma Ahu Turanlı’nın baskısı ile hazırladığını argüman ederek iptal davası açtı. Ayrıyeten Girik’in satışa çıkarılan 30 milyon TL kıymetindeki villasına da önlem konulmasını talep edildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşarken tedavi için gittiği İstanbul’da 24 Ocak 2022 tarihinde ömrünü yitiren ve yaşadığı Torba Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verilen Türk sinemasının efsane ismi Fatma Girik’in 23 Haziran 2023 tarihinde açıklanan vasiyetnamesinin sıhhatsiz şartlarda, akli istikrarının tam yerinde olmadığı sırada ve baskı altında hazırlandığını argüman eden kardeşi Günay Girik’ten itiraz geldi.

AVUKATI İLE ADLİYEYE GİDEREK DAVA AÇTI

Bodrum’da yaşayan Günay Girik SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada vasiyetnamenin açıklanmasından sonra yasal mirasçıları olan Fatma Girik’in annesi Münevver Ukav ile kendisinin miras dışı bırakıldığını, mirasın büyük kısmının yeğeni Fatma Ahu Turanlı’ya ve küçük bir kısmının da ablası Müesser Girik’e bırakıldığını belirterek

“Biz vasiyetname açıklanmadan bu vasiyetnamenin ablamın çok rahatsız olduğu, hem fiziki hem akıl sıhhatinin tam yerinde olmadığı bir süreçte baskı altında yeğeni tarafından hazırlatıldığını söylemiş ve itiraz etmiştik.

Bu duruma yalnızca biz değil, hizmetlisi Dursune Yılmaz ve 4 yakını daha şahitti. Bu bireyler ablamın akli istikrarının gidip geldiğini ve vasiyetnameyi sağlıklı bir formda hazırlamasının mümkün olmadığını belirttiler, bizde bu bireyleri itirazımızda şahit olarak gösterdik” diye konuştu.

VİLLANIN SATIŞININ DURDURULMASI İSTENDİ

Günay Girik Ankara Barosu avukatlarından Akın Centilmen ile bugün Bodrum Adliyesine giderek vasiyetnamenin iptali isteyerek, ablasının 30 milyon TL kıymetinde olan denize sıfır lüks villanın satışına önlem konulmasını talep etti.

VASİYETNAMENİN TÜREL GEÇERLİLİĞİ YOK

Girik’in Avukatı Akın Centilmen ise  vasiyetnamede Fatma Girik’in annesi Münevver Ukav ve kardeşi Günay Girik’in bulunmadığını belirterek, mirasın yüzde 90’nının şikayetçi oldukları Fatma Ahu Turanlı’ya, az bir kısmının ise ablası Müyesser Girik’e bırakıldığını söyledi.

Avukat Centilmen, “Fatma hanımın vasiyetnameyi hazırladığı devirde meskeninde sık sık baygınlık geçirip hastaneye kaldırıldığı raporlarla sabittir. Ayrıyeten o periyotta Fatma hanım kaldırıldığı hastanede hafıza kaybı, düşünme yahut muhakeme maharetlerinin ilerleyici kaybı, zayıf uyum ve istikrar kaybı yaşadığı raporlarla tespit edilmiştir.

Dava sürecinde Fatma hanımın tedavi gördüğü özel ve vasiyetnamesi öncesinde sıhhat raporunun alındığı Bodrum Devlet Hastanesi’ndeki tüm evrakların belgede toplanarak İsimli Tıp Kurumu eksperleri tarafından incelenmesini ve tanıklarımızın dinlenmesini talep ettik.

Bu süreçte Torba Mahallesi’ndeki villanın 3. şahıslara devranını önlemek için ihtiyati önlem konulmasını, Fatma Girik’e ilişkin olan Ziraat Bankası’ndaki paranın bloke edilmesini talep ettik.

Henüz hayatta olan Fatma Girik’in annesi Münevver Ukav’ın gizli hissesinden dolayı kendisine vasi tayin edilmesine ve Bodrum 2. Noterliği’nce düzenlenen vasiyetnamenin kanuna karşıt olması nedeniyle iptalini istedik” diye konuştu.

Avukat Centilmen şahitleri ortasında Fatma Girik’in manevi kızı Ahu Aşkar, refakatçisi Aysun Gültekin, aile dostu Filiz Kalkavan ve yardımcısı Dursune Yılmaz olduğunu söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.