Fenerbahçe anlaştı! Szalai gitmek istemedi

Posted by

Transfer görüşmelerini sürdüren Fenerbahçe, öteki yandan da yabancı oyuncu sayısını azaltmaya ve bu maksat doğrultusunda yabancı oyuncularına gelen makul teklifleri değerlendirmeye devam ediyor. Sarı Lacivertlilerin Macar stoperi, Attila Szalai için de hem Zenit’in hem de Premier Lig’den talibi olduğu biliniyor.

Fenerbahçe ve Zenit 20 milyon Euro’ya anlaştı

Ajansspor’un haberine nazaran; Attila Szalai ile ilgili Macaristan’da yayın yapan Nemzetisport’tan flaş bir tez geldi. Habere nazaran Fenerbahçe ve Rusya şampiyonu Zenit, 20 milyon Euro bonservis bedeliyle Attila Szalai’nin transferi konusunda mutabakat sağladı.

Szalai gitmek istemedi

Ancak Attila Szalai, Ukrayna’daki savaş nedeniyle UEFA karşılaşmalarından men edilen Zenit’e imza atmadı. Haberde, Macar futbolcunun Zenit yerine Fenerbahçe’de kalmayı tercih edeceğine dair işaretler olduğu belirtildi.

Fenerbahçe transfer görüşmelerini sürdürüyor

Avrupa’nın birçok liginde transfer 1 Eylül’de sona eriyor. Rusya’da ise bu tarih Türkiye’de olduğu üzere 8 Eylülde bitecek. Rus basını, Fenerbahçe’nin birtakım kulüplerle transfer görüşmelerini sürdürdüğünü belirtirken, 1 Eylül’e kadar Szalai’nin Avrupa’ya gitmezse Zenit’ten diğer bir alternatifinin kalmayacağını yazdı.

Zenit’in alternatifi Trabzonspor’un grubunda

Rus kulübü, Fenerbahçe’den Attila Szalai’yi transfer edemezse B planını da hazırladı. Zenit, Szalai olmazsa Kızılyıldız’dan Strahinja Erakovics’i transfer etmeye çalışacak. Kızılyıldız, Avrupa Ligi’nde Trabzonspor’un kümesinde bulunuyor.

Szalai’nin Fenerbahçe karnesi

2020-2021 döneminin devre ortasında Kıbrıs’ın Apollon ekibinden transfer edilen Attila Szalai, Fenerbahçe formasıyla toplam 75 müsabakaya çıktı. Bu maçlarda 5 defa ağları havalandıran 24 yaşındaki futbolcunun 2 de asisti bulunuyor. Genç savunmacı 12 uğraşta ise sarı kart gördü. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.