Hangi kara yolunda çalışma var? 9 Temmuz Cumartesi kara yollarında son durum

Posted by

Günü ailesiyle ya da iş için yollarda geçirecek olan vatandaşlar, kara yollarındaki son durumu merak ediyor.

Geçecekleri güzergahta çalışma olup olmadığını merak edenler, bu bahiste en net bilgilere ulaşmak istiyor.

Vatandaşlar yollarda sorun yaşamamak, ya da geç kalmamak için, “Hangi kara yolunda çalışma var?” sorusunu araştırıyor.

Peki, Hangi kara yolunda çalışma var? İşte kara yollarında son durum…

Hangi kara yolunda çalışma var?

AA’nın haberine nazaran; Kurban Bayramı tatili boyunca Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler fiyatsız olacak. KGM’nin yol durum bültenine nazaran, bayram münasebetiyle 18 Temmuz Pazartesi saat 07.00’a kadar (yap-işlet-devret projeleri hariç) Genel Müdürlüğün sorumluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden fiyatsız geçilebilecek.

Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve İlişki Yolları Dahil) Otoyolu’nun Bursa Batı ile Karacabey kavşakları 13-14’üncü kilometrelerinde bakım-onarım çalışması nedeniyle İstanbul istikameti emniyet şeridi trafiğe kapatılacak. İzmir-Çeşme Otoyolunun 4-6’ncı kilometrelerinde (Güzelbahçe Kavşağı-Urla Kavşağı) ekolojik köprü üretim çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde sağ şerit trafiğe kapatılırken ulaşım 2 ve 3’üncü şeritten sağlanıyor. Nallıhan-Beypazarı yolunun 6-9’uncu kilometreleri ortasında üstyapı çalışmaları devam ettiğinden trafik akışı denetimli gerçekleştiriliyor. Artvin-Erzurum yolunun 0-40’ıncı kilometreleri ortasındaki türlü kesitlerde yol şevi paklık ve çelik ağ uygulama çalışması münasebetiyle ulaşım tek şeritten denetimli ve kısa müddetli aralıklarla trafiğe kapatılarak sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38’inci kilometrelerinde (İskilip Kavşağı-Osmancık Kavşağı) farklı düzeyli kavşak çalışmaları nedeniyle ulaşıma denetimli müsaade veriliyor. Ezine-Küçükkuyu yolunun 42-44’üncü kilometrelerinde yol üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım Küçükkuyu-Edremit tarafından çift istikametli sağlanıyor.

Kayseri-Kırşehir yolunun 114-116’ncı kilometreleri ortasında yol üretim çalışması devam ettiğinden ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki taraflı gerçekleştiriliyor. Bingöl-Genç yolunun 0-43’üncü kilometreleri ortasında çeşitli kısımlarda yol imal çalışmaları sebebiyle ulaşım denetimli gerçekleştiriliyor. Sivas-Kangal-Gürün ayrımı yolunun 3-5’inci kilometrelerinde TCDD’ye ilişkin duvar çalışmaları nedeniyle Kayseri istikameti tarafında yolun daralmasına ait işaretleme yapıldı. Şoförlerin bu bölgede trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Çat-Bingöl yolunun 65-67’nci kilometrelerinde yol üretim çalışmaları münasebetiyle ulaşım denetimli sağlanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.