İGA’da pay dönemine onay

Posted by

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, Heyet, Gavilon Agriculture Investment Inc’in tek denetiminin Viterra Limited tarafından devralınması sürecini uygun buldu.

Phillips 66 ve H2 Energy Europe AG tarafından, NewCo isimli ortak teşebbüsün kurulması süreci onaylandı.

Nynas AB’nin dolaylı tek denetiminin Davidson Kempner Capital Management LP tarafından dolaylı olarak devralınması sürecine müsaade verildi.

Prima Assicurazioni SpA’nın ortak denetiminin The Carlyle Group Inc tarafından dolaylı olarak devralınması süreci uygun bulundu.

Royal Boskalis Westminster NV’nin tek denetiminin Hal Investments BV tarafından devralınması sürecine müsaade verilmesi kararlaştırıldı.

Daimler Truck AG, Traton SE (iştiraki Traton International S.A aracılığıyla) ve Aktiebolaget Volvo (iştiraki Volvo Energy AB aracılığıyla) tarafından batarya-elektrikli ağır hizmet kamyonları ve otobüsler için yüksek performanslı şarj ağı kurulması ve geliştirilmesine yönelik faaliyet gösterecek yeni bir ortak teşebbüs kurulması sürecine müsaade verilmesi uygun bulundu.

Refresco Deutschland Holding GmbH’nin ortak denetiminin KKR & Co Inc’in Pegasus BidCo BV aracılığıyla dolaylı olarak KKR&Co Inc tarafından devralınması sürecine müsaade verildi.

B.C. Jindal (Jindal) ailesinin plastik sinema işkolunun ortak denetiminin Jindal küme şirketi olan Jindal Poly Films Limited ve Brookfield Asset Management Inc tarafından dolaylı olarak denetim edilen Project Holdings Fourteen Limited tarafından devralınması sürecine onay verildi.

Oman Insurance Company denetiminde bulunan Dubai Starr Sigorta AŞ’nin paylarının tamamının, VHV Reasürans AŞ tarafından devralınması süreci uygun bulundu.

İGA’da pay evresi

Mapa İnşaat ve Ticaret AŞ ve Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin, İGA Havalimanı İşletmesi AŞ, IST Bilişim Teknolojileri AŞ, TAYA Liman İşletmesi AŞ, TAYA Gayrimenkul Yatırım İşletmeleri AŞ ve İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ’de sahip olduğu payların, Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ve Kalyon Havacılık ve İnşaat AŞ tarafından devralınması sürecine ve Murathan Doruk Günal ve Turhan Serdar Bacaksız’ın, TAYA Yolcu Hizmetleri AŞ ve TAYA Petrol Yatırımları AŞ’de sahip olduğu payların Mehmet Kalyoncu ve Cengiztur Turizm AŞ tarafından devralınması sürecine müsaade verildi.

Mapa İnşaat ve Ticaret AŞ ve Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin, İGA Havalimanları İnşaatı İsmi İştiraki Ticari İşletmesi’nde bulunan hisselerinin Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ve Kalyon Havacılık ve İnşaat AŞ tarafından devralınması sürecinin kapsamda olmadığı kararına varıldı.

Tenneco Inc.’nin üzerindeki tek denetimin Apollo Management L.P.’nin bağlı şirketleri tarafından yönetilen Pegasus Holdings III, LLC tarafından devralınması süreci onaylandı.

Luminator Group LLC’nin oy haklarının tek denetiminin, tamamı Blackstone Inc’e ilişkin olan ve onun tarafından denetim edilen Blackstone Alternative Credit Advisors LP ile Blackstone yahut bağlı kuruluşları tarafından yönetilen yahut tavsiye edilen bağlı şirketleri ve fonları aracılığıyla dolaylı olarak devralınması sürecinin müsaadeye tabi olmadığına karar verildi.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.