Karamollaoğlu: Eğitim topluluğumuzun arzuladığı bir sistemi hayata geçirecek, çarpıklıkları gidereceğiz

Posted by

Eğitim öğretim yılının son bulmasıyla öğrencileri ve velileri tebrik eden Saadet Partisi önderi Karamollaoğlu, eğitimle ilgili kıymetli bildiriler verdi. Karamollaoğlu, “Nitelikli politikalarımızla hem gençlerimizin hem de eğitim topluluğumuzun arzuladığı bir sistemi hayata geçirecek, çarpıklıkları gidereceğiz. Yavrularımızın başarısı için uğraş gösteren eğitimcilerimizin yarınlara ümitle bakacakları, hak ettikleri pahanın tam manasıyla verildiği, fiyat ve çalışma şartlarının düzeltildiği, ‘atanamayan ve işsiz öğretmen’ kavramının tarihe karıştığı bir Türkiye’yi inşa edeceğiz” dedi.

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, eğitim öğretim yılının son bulması ve Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) öncesi toplumsal medya paylaşımında bulunarak gençlere muvaffakiyet diledi, karne alan öğrencileri tebrik etti, eğitimle ilgili iletiler verdi.

“KOŞULLAR AĞIRLAŞTI” DİYEREK FEDAKARLIK YAPAN AİLELERİ DE TEBRİK ETTİ

Eğitim öğretim yılının sonlanmasıyla ilgili Karamollaoğlu, “Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımız çalıştı, yoruldu, ter döktü ve karnelerini alarak bir eğitim yılını daha geride bıraktı. Hem öğrencilerimizi hem eğitimcilerimizi tebrik ediyor, keyifli ve verimli bir tatil devri geçirmelerini temenni ediyorum. Ayrıyeten ve bilhassa eğitim sisteminin bu kadar keşmekeşleştiği ve ekonomik şartların böylesine ağırlaştığı bir devirde çok büyük fedâkarlıklara katlanarak, çocukları okusun diye her türlü zorluğa göğüs geren değerli velilerimizi de emek ve çabaları için tebrik ediyorum” tabirlerini kullandı.

Velilere seslenen Karamollaoğlu, “Ancak karnesi berbat de olsa her çocuğun pahalı olduğunu aklımızdan hiç çıkarmadan onlara güvenelim, güvendiğimizi ve sevdiğimizi hissettirelim. Diğerleriyle kıyaslama kusuruna düşmeyelim. Unutmayalım ki; fırsat eşitliğinin giderek azaldığı, eğitim kurumlarının giderek ticarileştiği, müfredat ve imtihan sisteminin daima değiştiği günümüzde ne karne tek başına başarıyı gösterir ne de başarısızlığın faturası yalnızca gençlerimize kesilebilir” diye konuştu.

“ÇARPIKLIKLARI GİDERECEĞİZ”

Saadet Partisi’nin eğitim siyasetlerine değinerek açıklamalarına devam eden Karamollaoğlu, şu tabirleri kullandı:

* “Saadet Partisi olarak, eğitimdeki yanlışları, yetersizlikleri ve eksiklikleri öbür tüm alandaki sorunlarımızın sebebi olarak görüyoruz. Nitelikli politikalarımızla hem gençlerimizin hem de eğitim topluluğumuzun arzuladığı bir sistemi hayata geçirecek, çarpıklıkları gidereceğiz. Yavrularımızın başarısı için çaba gösteren eğitimcilerimizin yarınlara ümitle bakacakları, hak ettikleri pahanın tam manasıyla verildiği, fiyat ve çalışma koşullarınının düzeltildiği, “atanamayan ve işsiz öğretmen” kavramının tarihe karıştığı bir Türkiye’yi inşa edeceğiz.

“KARARLIYIZ”

* Her sene değişen eğitim sistemine karşın uğraştan hiç vazgeçmeyen gençlerimiz bizim için karnelerdeki notlar dahil, her şeyden çok daha kıymetlidir. Biz gençlerimize güveniyoruz. Kararlıyız, gençlerimiz için ve de gençlerimizle birlikte aydınlık yarınları inşa edeceğiz!

* Geleceğimizin teminatı olan yavrularımız başta olmak üzere, tüm eğitim topluluğumuzun ve velilerimizin âlâ bir tatil devri geçirmelerini temenni ediyor; üniversiteye birinci adımı atmak için hafta sonu YKS’ye girecek olan gençlerimize de muvaffakiyetler diliyor, sevgilerimi sunuyorum.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.