Kılıçdaroğlu: Bayrak ve vatan kırmızı çizgimiz

Posted by

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da kanaat başkanları ile bir ortaya geldi.

Salona girişinde bozkurt işareti yapan bir küme tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, ”Değerli ülkücü kardeşlerim görüş farklılıklarımız olabilir lakin Türkiye ve bayrağımız bizim ortak paydamız. Bizim iki kırmızı çizgimiz var, bayrağımız ve vatanımız” dedi.

Bir kere daha helalleşme vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, ”Neyin hengamesini yapıyoruz. Artık hengamenin değil birlik olmanın vakti. Türkiye’nin bir beka sorumu var. Ancak bunu biz aşarız” diye konuştu.

MERKEZ BANKASI’NIN REZERVİ POLEMİĞİ

CHP Genel Lideri, Türk Lirası’nın paha kaybettiğini de söyleyerek hükümete iktisat üzerinden tenkitler yöneltti. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

”Para bir ülkenin namusudur. Şimdiyse paramız pula dönüştü. Merkez Bankası’nın kasasında mülkiyeti kendine ilişkin 1 cent parası yok. Var olan para 52.3 milyar dolar. Diğerlerinden alıp kasaya koymuşusuz. Artık milliyetçi arkadaşlarıma sormak isterim. Biz ülkeyi bu hale getirenleri demokratik yollarla gönderecek miyiz”

GENÇ SEÇMENE SANDIĞA GİDİN ÇAĞRISI

2023 seçimlerini hatırlatıp genç seçmene “sandığa gidin” daveti da yapan Kılıçdaroğlu, ”Kullanacağınız her oy altın değerinde” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.