Samsung PM1743 SSD ile PCIe 5.0 yarışına katılıyor

Mehmet Ali Ertörer

Posted by

Sony BRAVIA 2022 Tam Boyutta Gör

Dizüstü pazarından elini eteğini çeken ve mobil cihaz pazarında da vites küçülten Sony ağırlığını televizyon segmentine veriyor. CES 2022 fuarında farklı model ve boyutlarda 20’nin üzerinde televizyon sahneye çıktı. 

Mini LED ekranlı Sony BRAVIA 2022 modelleri

Çok sayıda mini LED bölgeler kullanarak daha fazla parlaklık ve daha canlı renkler elde edebilen mini LED teknolojisi yavaş yavaş televizyon sektöründe kendisine yer bulmaya başladı. CES 2022 fuarında mini LED teknolojisini es geçmeyen iki farklı seri duyurdu. 

Acer Predator X32 FP özellikleri neler?

1 ay önce eklendi

Sony BRAVIA MASTER Z9K serisi 8K çözünürlükteki televizyonlardan oluşuyor. 75 inç ve 85 inç olmak üzere 2 farklı boyut mevcut. Sony BRAVIA X95K serisi ise 4K çözünürlüğe sahip. 65, 75 ve 85 inç olmak üzere 3 farklı seçenek mevcut. Serilerde minimalist tek parçalı tasarım ile neredeyse çerçevesiz bir görüntü elde ediliyor. Stand ise 3 farklı kurulum ile yerden kazanmanızı sağlıyor.

Sony BRAVIA X95K

Serilerin ortak özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

Kullanıcısını tanıyarak özel tavsiyeler ve ayarlamalar yapabilen Bilişsel İşlemci XR Mini LED arka ışığı verimli bir şekilde kontrol eden XR Backlight Master Drive Siyah kontrasta yoğunlaşan XR Triluminos Pro ve XR Contrast Booster Yansımayı engelleyen X-Anti Reflection Hangi açıdan izlenirse izlensin renk çeşitliliği ve parlaklığı koruyan X-Wide Angle Ücretsiz 10 adede kadar film ve 24 ay sınırsız akış içeren bir sinema hizmeti BRAVIA CORE  BRAVIA CORE Calibrated Mode Hoparlörler yardımıyla ses kaynaklarının verimliliğini arttıran Acoustic Multi-Audio Ses çıkışını optimize eden Akustik Merkez Senkronizasyonu BRAVIA CAM ve Profesyonel Ortam Optimizasyonu  Eller serbest ses özellikleri
 

Z9K hakkında daha fazla bilgi için:

X95K hakkında daha fazla bilgi için:
 

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Anasayfa Ev Elektroniği Televizyonlar Haberleri Sony BRAVIA serisine Mini LED modeller

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.