Metaverse’de avatarlar için kıyafet satılmaya başlandı

Posted by

Metaverse cihanında yapılan güncellemeler ile gündem olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl, Mark Zuckerberg tarafından Facebook şirketinin yeni ismi Meta olarak açıklanmış, akabinde da sanal gerçeklik cihanı Metaverse’nin hayata geçtiği duyurulmuştu. Bu kapsamda Metaverse için değişik bir gelişme yaşandı. Metaverse üzerinden avatarınız için kıyafet alışverişi yapmak artık mümkün.

Şimdilik direkt Facebook, Instagram ve Messenger kullanıcıları için açılan online avatar giysi mağazası, Prada, Balenciaga ve Thom Browne üzere lüks markaların kıyafetlerine mesken sahipliği yapıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mark Zuckerberg, “Dijital eserler, Metaverse cihanında kendinizi tabir etmenin değerli bir yoludur. Ayrıyeten yaratıcı iktisadın büyük bir itici gücü olacaktır” dedi ve mağazaya önümüzdeki devirde birçok markanın ekleneceğini belirtti.

Meta, Metaverse ile dijital avatarlar ile etkileşime geçmenin mümkün olduğu “tam olarak sonları olmayan” sanal bir dünya kurmayı hedefliyor.

Avatar mağazasındaki eserler başlangıçta 3 ila 9 dolar ortasında satılacak. Bunun yanında  Meta avatarları için fiyatsız kıyafet seçenekleri de mevcut olmaya devam edecek. Zuckberg, daha evvelki bir Instagram canlı yayını sırasında plânının mağazayı geliştiricilerin kıyafet üretip satabilecekleri açık bir pazar yeri hâline getirmek olduğunu söylemişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.