Meteoroloji uyardı: Yağışlar sürecek

Posted by

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün varsayımlarına nazaran yurdun büyük kısmında aralıklarla tesirli olan yağışlar gelecek haftanın birinci günlerine kadar sürecek. Sıcaklıklarda kıymetli bir değişim olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair şimdiki varsayımlarını yayınladı. Yayınlanan kestirimlere nazaran yağışlar, Marmara Bölgesi etrafı, Karadeniz’in doğusu ve Ege Bölgesi’nin kuzeyinde aralıklarla sürecek. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ağır sıcaklar devam edecek.

YAĞIŞLAR YER YER KUVVETLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Ülkemizin kuzey ve batı kısımları ile Akdeniz’in iç kısımlarının kesimli ve yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile İstanbul, Çanakkale’nin iç kesitleri, Balıkesir’in kuzeyi, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Antalya’nın batı ve doğu iç bölümleri, Adana’nın kuzeyi, K. Maraş’ın batısı, Osmaniye, Hatay, Erzurum’un kuzeyi, Kars ve Ardahan etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.