Oğuzhan Uğur’dan rektöre “hak” tweeti

Posted by

Müziyen, film yönetmeni ve sosyal medya içerik üreticisi Oğuzhan Uğur’un Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın yaptığı bir paylaşıma verdiği cevap sosyal medyada gündem oldu. Rektör Ulcay, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Fakirlik, haline şükredip, kimseye şikayet etmeyerek ihtiyacını gizlemektir.”

Ulcay’ın bu tweetine ise Oğuzhan Uğur, Ulcay’ın göreve geldiği zamana ait bir ekran görüntüsünü paylaşarak“Hocam, hak yemekle ilgili de bir tweet atar mısınız” notunu düştü.

Söz konusu ekran görüntüsünde Rektör Yusuf Ulcay’ın, YÖK Başkanlığı sayesinde Uludağ Üniversitesi Rektörü olduğu bilgisi yer alıyor. Açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Uludağ Üniversitesi’nde 26 Şubat 2015 tarihinde yapılmış olan rektörlük seçimlerinde mevcut rektör Prof. Dr. Kamil Dilek 576 oyla birinci olurken, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Ulcay 265 oyla 2. Oldu. Seçimin ardından YÖK Başkanlığı, Prof. Dr. Ulcay’ı birinci sırada önererek Cumhurbaşkanlığına gönderdi.

Prof. Dr. Ulcay, 2 Nisan 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.”

İşte o görsel:

YUSUF ULCAY KİMDİR?

Yusuf Ulcay, 1959 yılında Bursa’da doğdu. Bursa Uludağ Üniversitesi Makina Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden Tekstil ve Makina Mühendisi olarak mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bursu ile yüksek lisans ve doktorasını 1989 yılında Maryland Üniversitesi’nde tamamladı. 1991-1992 yılında Yardımcı Doçent olarak Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’ne başladı.

2010 yılında kurulan Bursa Teknik Üniversitesi’nde, 2 yıl Rektör Yardımcılığı yaptı. Tekrar Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ndeki görevine döndü. Prof. Dr. Ulcay, 2 Nisan 2015 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.