PKK’lılara tekrar göz yumdular: Öldürülen terörist için İsveç’te anma merasimi

Posted by

İsveç ve Finlandiya’nın, Türkiye ile ortak mutabakat görüşmelerinde terör örgütü YPG/PKK ile ortak uğraş kelamı vermesine karşın, terörist yandaşları İsveç’te faaliyetlerine devam ediyor.

MİT’in Suriye Kamışlı’da 6 Ağustos’ta gerçekleştirdiği operasyonla kelam konusu teröristi etkisiz hale getirmişti. Stockholm’de bulunan terör örgütü YPG/PKK yandaşları büyükbaş teröristin öldürülmesine ağıtlar yaktı.

Stockholm’de bir salonu dolduran terör yandaşları öldürülen teröristin fotoğraflarını ve PKK’nın kelamda elabaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafını duvara asarak anma merasimi gerçekleştirdi.

KAMIŞLI’DAKİ OPERASYON’DA ÖLDÜRÜLDÜ

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), Suriye’nin Kamışlı kentinde gerçekleştirdiği operasyonda, PKK/YPG’nin kelamda Amude- Derbesiye eyalet genel sorumlusu ‘Rezan Cavit’ kod isimli Yusif Mehmud Rebani ile beraberindeki kelamda genel istihkam sorumlusu ‘Ruhaz Amude’ kod isimli Mazlum Esat geçtiğimiz 12 Ağustos tarihinde etkisiz hale getirilmişti.

MİT, kelamda Haftanin eyalet sorumlusuyken, Türkiye’nin çok sayıda şehit verdiği hareketlerin sorumlusu ‘Rezzan Cavit’ kod isimli Yusif Mehmud Rebani’yi etkisiz hale getirmek için özel grup kurdu. Rebani’nin Suriye’ye görevlendirildiğini tespit eden takım, alandaki bilgileri Türkiye’ye göndererek operasyonun planlanmasını sağladı.

Saha casuslarının bilgileri doğrultusunda gerçekleştirilen operasyon sonucu Mehmud Rebani ve beraberindeki kelamda Amude- Derbesiye eyaleti genel istihkam sorumlusu ‘Ruhaz Amude’ kod isimli Mazlum Esat, etkisiz hale getirildi. Operasyon sonrası MİT’in saha casusları, yeni operasyon planı kapsamında Kamışlı’dan inançlı biçimde Türkiye’ye geçti.

PKK’NIN İRAN KOLUNDA VAZİFE YAPMIŞ

PKK’ya 1990’lı yıllarda katılan terörist Mehmud Rebani, 2010’da örgütün İran kolu PJAK’ın kelamda en üst yürütme organı ‘Koordinasyon Komitesi’nde ‘sorumlu’ olarak misyon yaptı.

Irak’ın Kandil bölgesinde 2014’te yapılan örgüt konferansının akabinde kelamda ‘Doğu Kürdistan Demokratik ve Özgürlük Kongresi’nin ‘kurucu eş başkanı’ olarak seçilen Rebani, tıpkı yıl PKK’nın silahlı kanadı ‘HPG Askeri Kurulu’nun de kurucu üyeleri ortasında yer aldı. Pençe harekatları öncesinde 2018’de stratejik kıymete sahip kelamda ‘HPG Haftanin eyalet sorumlusu’ olarak görevlendirilen terörist Rebani, Haftanin’deki terörist faaliyetleri sırasında, TSK’ya yönelik çok sayıda aksiyonu organize etti.

Terörist Rebani, 2021’de Barış Pınarı Harekatı’nda terörden arındırılan Resulayn bölgesinin hudut komşusu Amude- Derbesiye bölgesine kelamda ‘eyalet sorumlusu’ olarak görevlendirildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.