Saplantılı erkeğe indirimsiz ceza

Posted by

Adana’da eski sevgilisinin yüzünü ustura ile kesen zanlıya 6 yıl mahpus cezası verildi.

Merkez Çukurova ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki A.O., 2017 yılında Sefer B. (31) ile birlikte olmaya başladı.

Ancak genç bayan, kıskançlık mazeretiyle şiddete uğradı. Sefer B., 5 ay sonra ayrılma kararı alan bayanın peşini bırakmadı. Tekrar sevgili olmak isteyen Sefer B. bedeninin her tarafına bayanın ismini ve sevgili olduğu tarihi yazdırıp bayanı rahatsız etmeye devam etti.

BACAKLARINDAN VURDU

Sefer B. ayrıldıktan sonra genç bayanın arabasına silahlı hücum düzenledi. 3 yıl evvel A.O.’yu bacaklarından 4 kurşunla yaraladı.

SADECE 4 AY CEZAEVİNDE KALDI

Olayın üzerine mahkeme saldırgana evvel 3 yıl 9 ay mahpus cezası verdi daha sonra cezayı 2 yıl 9 ay 22 güne düşürdü. Sefer B.’nin cezaevinde yattığı 4 aylık müddet göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

TAKİP DEVAM ETTİ

Sefer B. tahliye edildikten sonra tekrar birlikte olmak için bayanı tehdit etmeye başladı. Genç bayan 13 defa savcılığa başvurarak şikayetçi oldu.

Bu şikayetler sonunda genç bayana panik butonu verilip, Sefer B.’ye elektronik kelepçe takılarak uzaklaştırma cezası verildi.

ELEKTRONİK KELEPÇEYİ ÇIKARTTI

Ancak buna karşın 28 Kasım günü akşam Sefer B., A.O.’nun bir restoranda olduğunu öğrenip elektronik kelepçeyi çıkartarak restorana girdi, bayanı evvel dövdü, daha sonra da usturayla yüzünü keserek olay yerinden kaçtı.

26 Aralık’ta yakalanan zanlı, tabirinin akabinde çıkartıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

29. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 21 Haziran’da görülen karar duruşmasında ise Sefer B., suçlamaları kabul etmeyerek tahliyesini talep etti.

Ayrıca Sefer B., “Mahkemece lehime olan kararların değerlendirilmesini talep ediyorum. Hakkımda tahliye kararı verilmesini talep ediyorum. Ben vereceğiniz karara hürmet duyuyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, Sefer B.’yi ‘Haksız tahrik ve âlâ hal indirimi’ uygulanmadan 6 yıl mahpus cezasına çarptırdı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.