SMA’lı Alp bebek için hedeflenen 1.8 milyon dolar toplandı

Posted by

Türkiye’nin ve Çorum’un seferber olduğu Alp Bebek için kampanyadaki hedeflenen meblağ toplandı.

SMA ilacı için hedeflenen 1.800.000 dolar bugün itibariyle yüzde 100’lük muvaffakiyet ile son buldu. Alp bebek artık tedavisi için yurtdışına gidecek.

Baba Mustafa Keskin, kampanya boyunca kendilerine takviye olan herkese teşekkür etti.

“Küçük kıyametine uyandı ailemiz”

Toplumsal medya hesabından açıklama yapan Alp bebeğin ailesi hislerini şu biçimde söz ettiler: 8 Mart sabahı, herkes için güneş doğarken küçük kıyametine uyandı ailemiz. Evvel bir kaygı sardı her yanı, bi alev vardı, yandı ve yaktı. Gündelik hayat telaşı artık ömür savaşıydı.

“Herkese çok teşekkür ediyoruz”

Her saniye birbirini evvel telaşla sonra umutla kovaladı. Bu umut her kapıya dayandı, Alp’i anlattı. Yaşatalım Alp’imizi diyerek güç verdi bizlere, tuttunuz elimizi, ısıttınız yüreğimizi. Veee o gün geldi hoş dostlar, sevgimizin, emeklerimizin, ümitlerimizin, Alpe ömür olduğu o kutlu gün geldii. İçimiz içimize sığmıyor, memnunluk göz yaşlarımız durmuyor. Duyun dostlar, kuşlar, erik ağacı, Alp kazandı. Sizinle, el ele sevgiyle kazandı. Her günümüzde yanımızda olan, elimizi sıkı sıkıya tutan, bebeğimize nefes olan her birinizin hakkını hangi sözlerle öderiz bilmiyoruz. Sizlerin emeklerini hangi ikramlarla karşılayabiliriz ki bize evladımızı armağan ettiniz. İyiki vardınız, iyiki varsınız. Var olun hoş beşerler, esen kalın. Alp kazandı,bizler kazandık. dediler.

Kadeş Barış Meydanı’nda kutlama yapılacak

Tüm kentin seferber olduğu ve en kısa müddette hedeflenen meblağa ulaşılan SMA’lı  Alp bebek için Çorum Kadeş Barış Meydanı’nda kutlama yapılacak.

Aktiflikte ünlü ses sanatkarı Oğuzhan Cevizci’nin konseriyle kent halkı, Alp bebeğin mutluluğuna ortak olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.