Usher: Justin Bieber’ın destek aldığını görmek harika

Posted by

Küçük yaşta büyük bir şöhret yakalayan dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber, geçtiğimiz ay 7 Haziran’da Toronto’daki Scotiabank Arena’da başlayacak olan Kuzey Amerika Turu’nu erteledikten sonra hayranlarını üzen bir haber vererek, nadir görülen Ramsay Hunt sendromu adlı nörolojik bozukluk teşhisini duyurdu.

Bieber, yüzünün hareketsiz sağ tarafını gösterdiği videoda, “Gördüğünüz gibi bu gözümü kırpamıyorum. Ağzımın bu tarafıyla gülümseyemiyorum. Yüzümün bu tarafındaki burun deliğim hareket etmiyor” dedi:

İyileşeceğim. Yüzümü eski haline getirmek için tüm egzersizleri yapıyorum, ve normale dönecek. Sadece zaman gerekli ve ne kadar süreceğini bilmiyoruz, ama her şey yoluna girecek. Umudum var, Tanrı’ya güveniyorum ve bunların hepsinin bir nedeni olduğuna inanıyorum.

Şarkıcının Page Six’e konuşan bir arkadaşı ise, “Bieber iyi olacak. Bir enfeksiyon nedeniyle yüzünün sağ tarafında felç meydana geldi, ama iyileşecek” ifadelerini kullandı.

“NASIL HİSSETTİĞİMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM”

Ünlü isim, sonraki günlerde 241 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabının hikayeler bölümünden yayınladığı bir yazıda, “Nasıl hissettiğimi biraz paylaşmak istedim” dedi:

Durumum her gün daha iyiye gidiyor. Ve tüm bu rahatsızlıklara rağmen beni yaratan ve tanıyan Tanrı’da teselli buldum. Kendime onun her şeyi bildiğini hatırlattım. Kimsenin bilmesini istemediğim en karanlık yönlerimi biliyor ve bana sevgi dolu kollarını açıyor.

Bieber, duruma karşı ‘inanç dolu’ bakış açısının karşı karşıya olduğu bu ‘korkunç fırtına’ sırasında kendisine huzur verdiğini de söyleyerek, “Biliyorum bu fırtına geçecek, ve bu süreç boyunca İsa benimle” diye ekledi.

BIEBER HAKKINDA KONUŞTU

Kariyerinin başlangıcında Bieber ile çalışan Usher, Justin Bieber’ın Ramsay Hunt sendromu teşhisi almasından bir ay sonra Extra’ya konuşarak, şarkıcının ‘harika gittiğini’ söyledi.

43 yaşındaki ünlü isim, “Bir sanatçı olarak, hepimizin anlamayabileceği bazı şeyleri deneyimleyeceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı ve ekledi:

Bence Justin tüm dünyayı bir yolculuğa çıkardı. Bunun başlangıcında olduğum için mutluyum, ve hala bir arkadaşı olarak bunun bir parçasıyım.

“DESTEK ALDIĞINI GÖRMEK HARİKA”

Usher ayrıca, Bieber’ı yakın zamanda bir tatilde gördüğünü ve ikilinin ‘birlikte takılmayı başardığını’ da kaydetti. R&B şarkıcısı, “Bence şu anda ne yaşıyorsa, hayranlarından ve ailesinden destek aldığını görmek gerçekten harika” şeklinde konuştu.

RAMSEY HUNT SENDROMU NEDİR?

BBC News Türkçe’nin haberine göre; Ramsey Hunt sendromu (RHS), varicella zoster virüsü (VZV) denilen bir virüs nedeniyle tetikleniyor. Bu virüs insanlarda iki yaygın hastalığa daha yol açıyor: Suçiçeği ve zona. RHS, bu virüsün yüz kaslarını kontrol etmeyi sağlayan sinir hücresini enfekte etmesi sonucu oluşuyor.

Facial Palsy (Yüz Felci) UK derneğine göre bu sendromu yaşayan kişilerin tamamı, çocukluğunda suçiçeği geçirmiş kişiler. Vücutları bu virüsü yenmiş olsa da, virüs inaktif bir şekilde sinirlerde yaşamaya devam edebiliyor.

Bir süre sonra ise VZV tekrar aktive olabiliyor. Bunun ardındaki neden tam olarak bilinmese de bağışıklık sisteminin düşmesinin bir tetikleyici olabileceği düşünülüyor. Bir diğer faktör ise stres. Yüksek stres zonayla da ilişkilendiriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.