VR başlıklar yeni bir kriz kapısı araladı, sigorta şirketlerine akın başladı!

VR başlıklar yeni bir kriz kapısı araladı, sigorta şirketlerine akın başladı!

Posted by

VR başlıklar yüzünden evler harap oluyor Tam Boyutta Gör

İngiltere merkezli sigorta şirketi Aviva, sanal gerçeklik başlıklarının yaygınlaşması ile birlikte kullanıcıların başta televizyon olmak üzere ev eşyalarını kırma olasılığının yükseldiğini ortaya koyan bir rapor yayınladı.

Volkswagen, Huawei’nin otonom sürüş bölümünü satın alabilir

1 hf. önce eklendi

Fiziksel çevre bilincinin kaybolmasına sebep olan sanal gerçeklik teknolojisi, insanların kendilerini oyuna kaptırıp televizyon, mobilya ve avize gibi ev eşyalarına zarar vermesine yol açıyor. Bu zaraların karşılanması için sigorta şirketlerine yapılan başvuru sayılarında inanılmaz bir artış var.

En çok TV’ler kırılıyor

Aviva tarafından sağlanan verilere göre 2021’de VR başlık kullanımıyla ilgili sigorta ödemeleri için yapılan başvuruların sayısı 2020’ye kıyasla yüzde 31 oranında arttı. Şirket 2016’dan bu yana kaydedilen artışın ise yüzde 68 seviyesinde olduğunu söylüyor.

Aviva sanal gerçeklik başlığı sahiplerinin çoğunlukla hasar gören televizyonları için başvuruda bulunduğunu belirtti. Sigorta şirketinin müşterinin sigorta poliçesinin kapsamına göre zararları karşıladığı ve ortalama ödeme miktarının 650 pound civarında olduğu ifade edildi.

Aviva uzmanları, sigorta taleplerindeki artışı VR cihazlarının artan popülaritesine bağlıyor. Şirkete göre özellikle yeni yıl döneminde hediye olarak satın alınan sanal gerçeklik ürünleri bu yönde yapılan başvuruların sayısını önemli ölçüde artabilir.

https://www.theguardian.com/technology/2022/feb/12/rising-popularity-of-vr-headsets-sparks-31-rise-in-insurance-claims

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Anasayfa Ev Elektroniği Televizyonlar Haberleri VR başlıklar yüzünden evler harap oluyor

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.