XBox özel oyunları birer birer geliyor

XBox özel oyunları birer birer geliyor

Posted by

Microsoft’un Bethesda’yı satın almasını uzunca süre konuştuk. Firmanın kataloğunda bulunan yapımlar ve yeni çıkartacağı oyunlar özellikle XBox kullanıcılarını çok heyecanlandırıyor. XBox özel oyunları yapacaklar mı diye merak ediliyordu. Yeni bir sızıntı, bunun gerçek olduğunu gösteriyor.

XBox özel oyunları ile platform şaha kalkabilir

Bethesda, kataloğunda bulunan, The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Deathloop, RAGE ve Quake gibi yapımlar, artık Microsoft’un kataloğunda. Bu yapımlar Xbox özel oyunlar listesinde olmasa da, firmanın bundan sonra platforma özel oyun üretmeyeceği anlamına gelmiyor.

XBox özel oyunları ile platform şaha kalkabilir

Bethesda (ZeniMax), “Spyteam” adlı bir şey için ticari marka başvurusunda bulundu. Bunun ne olabileceğini hakkında hiç bilgimiz yok, ama kulağa kesinlikle yeni bir IP gibi de geliyor. Haberin kaynağında verilen bilgiye göre, geçmişe yönelik en fazla yedi yıllık sorgu yapılabiliyor olması, bu markanın uzun süredir Spyteam üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Spyteam’in, “büyük bir çizgi roman lisansına dayanan çevrimiçi ekip tabanlı bir PvPvE üçüncü şahıs nişancı” olarak etiketleyen ve onu Roundhouse Studios’a bağlayan pek çok spekülasyon var. Bunn bir spekülasyon olduğunu ve kesinlikten çok uzak olduğunu düşünmekte fayda var. Çünkü, firmanın ticari markalarını dosyalarken veya yenilerken ortaya çıkan bu görüntülerin, yıllar içinde hiçbir şeyin ortaya çıkmadığı da gördüğümüz birçok başlık da gördük.

Twitter üzerinde SkullziTV tarafından yayınlanan görsellere “Bir süredir üzerinde çalıştığı görünen gizli bir Bethesda oyunu olan Spyteam için, geçtiğimiz günlerde 2022 için ticari marka başvurusunda bulundu. Sonunda bu oyunun ne olduğunu yıl içinde öğrenebilir miyiz?” açıklaması eklendi.

Spyteam, a secret Bethesda game that seems to have been in the works for some time now, recently had its trademark application filed for 2022. Could we finally find out what this game is later in the year?#Bethesda #Xbox pic.twitter.com/WVMDixotR5

— SKULLZI ???? (@SkullziTV) March 6, 2022

Elbette birçok spekülasyon gibi, kokusu kısa süre içinde çıkabilir ya da tarihin tozlu paylaşımları arasında kaybolabilir. Yine de XBox özel oyunları arasında yer edinebilirse, Microsoft’un elini çok güçlendirecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.