Mehmet Şef babasını anlattı: ‘Bu kadar özleyeceğimi bilseydim…’

MasterChef Türkiye‘de jüri üyeliği yapan Şef Mehmet Yalçınkaya, Ahmet Mümtaz Taylan’ın NTV ekranlarında yayınlanan ‘Empati’ isimli programına konuk oldu. Yalçınkaya programda, 2020 yılında vefat eden babası Seyfettin Yalçınkaya hakkında konuştu.

Ahmet Mümtaz Taylan “Kaçamazsın babandan da bahsedeceğiz. Neden babandan hiç bahsetmiyorsun?” diye sorması üzerine Yalçınkaya, “Babamdan niye hiç bahsetmiyorum… Babam öldükten sonra çok bahsettim. Benim içimde ukdedir. Babamla çok zaman geçiremedik. Çok küçük yaşta amcamın yanına çıraklığa gittim. Farklı tesislere, otellere, uzaklara gittim. Babamla toplasanız üç sene anca geçirmişimdir ya da dört sene. Hep bayramlarda, senelik izinlerimde babamla birlikte oldum” ifadelerini kullandı.

“BENİM İÇİN ÇOK KÖTÜ BİR TRAVMA”

Yalçınkaya, “Bir şey itiraf edeyim. ‘Babam öldüğünde acaba üzülecek miyim?’ diyordum. Çünkü çok az zaman geçirdik. Onu çok severdim içten içe. Çok az zaman geçirdiğim için, uzak kaldığımız için babamla ilgili üzülür müyüm diye düşünüyordum. Öyle değilmiş…” diye konuştu.

Yalçınkaya sözlerine, “Yandım hem de nasıl yandım. Çok üzüldüm. Ben babamı bu kadar özleyeceğim bilseydim, babama daha çok sarılırdım, onu daha çok koklardım. Ona bir yemek yapardım. Daha çok zaman geçirirdim. Bu benim için çok kötü bir travmadır. Babamla ilgili kendimi suçladığım şey şu; Bir insan aile büyükleriyle alakalı ne kadar çalışırsa çalışsın niye fazla zaman ayıramaz? Bunu da depremde anladık. ‘Babam öldüğünde üzülür müyüm?’ diye düşünen Mehmet, şu an babasını rüyasında görmek için yalvarıyor. Bu benim için ayrı bir ukdedir” diye devam etti.

Babasının en çok kokusunu özlediğini söyleyen Mehmet Yalçınkaya, “Ben en çok kokusunu özlüyorum mesela. Baba kokusu diye bir şey var ya… O kokuyu kimsede bulamıyorsun. Baba kokusu başka bir parfüm. Baba kokusu biraz ter, biraz kumaş, biraz toz kokusu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx